Kviečiame dalyvauti seminare-diskusijoje

Kaip sociologijos ir antropologijos žinias galime pritaikyti už akademijos ribų, siekiant kurti pozityvius pokyčius? Kokiais būdais galime transformuoti mokslines žinias į praktinius veiksmus? Ar turėtume to siekti, o gal aktyvizmas nesuderinamas su „tikru mokslu”?

Kviečiame diskutuoti šiais klausimais seminaro-diskusijos „Mokslai kuriantys poveikį? Sociologijos ir antropologijos taikymas viešajame sektoriuje ir NVO“ metu, kuris vyks spalio 22 d. 11 val. Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto salėje (A. Goštauto 9, Vilnius).

Renginį sudarys dvi dalys – pranešimai ir diskusija. Pirmoje dalyje savo patirtimi pritaikant sociologijos / antropologijos žinias viešajame ir nevyriausybiniame sektoriuje pasidalins trys pranešėjai:

  • Dr. Tautvydas Vencius – neseniai sociologijos mokslų daktaro laipsnį LSMC SI apgynęs sociologas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistas bei patarėjas. Jo specializacija – socialinė politika, o konkrečiai užimtumo sritis. Tautvydas papasakos apie tai, kaip jo sociologinės žinios padeda formuoti valstybines politikos kryptis ir spręsti socialines problemas.
  • Kornelija Čepytė – antropologė, sociologijos doktorantė, viena iš Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ įkūrėjų ir tyrėjų. Kornelija pasidalins jau 7 metus veikiančios nevyriausybinės organizacijos kūrimo ir veiklos patirtimi. Taip pat papasakos, kaip antropologiniai tyrimai ir žinios gali tapti vertingu įrankiu advokacijoje, padedančiu švietimo politikos formuotojams ir pedagogams geriau suprasti kultūrinę įvairovę.
  • Agnieška Avin Ileri – antropologė, sociologijos doktorantė ir jaunimo darbuotoja. Ji pasidalins savo darbo su romų bendruomene patirtimi, ypatingą dėmesį skirdama advokacijos veiklai tautinių mažumų politikoje. Agnieška taip pat pristatys šiuo metu Vilniaus muziejuje rengiamą parodą, kuri atvers duris 2025 m. sausį. Paroda atskleis Vilniaus romų ir Kirtimų taboro istoriją, pasakojamą ten gimusių ir užaugusių jaunuolių akimis.

Šis renginys yra EASA taikomosios antropologijos tinklo organizuojamos konferencijos “Why the World Needs Anthropologists 2024: Centering the Periphery“ WWNA at Home segmento dalis. WWNA at Home renginiai yra skirti decentralizuoti diskusiją šia tema ir pateikti unikalius požiūrius, perspektyvas ir metodus platesnei konferencijos auditorijai, užtikrinant, kad balsai iš visų pasaulio kampelių būtų girdimi.