Instituto mokslininkai dalyvavo Baltijos šalių demografų susitikimo diskusijose  

Demografinių ir šeimos tyrimų skyriaus mokslinininkai dr. Aušra Maslauskaitė, dr. Sarmitė Mikulionienė, dr. Daumantas Stumbrys, doktorantės Živilė Oertelė ir Irma Dirsytė atstovavo LSMC Sociologijos institutą 2024 m. balandžio 12 d. vykusiame Baltijos šalių demografų moksliniame renginyje „Gyventojų studijos ir duomenys trijose Baltijos šalyse: dabartinė situacija, iššūkiai ir ateities perspektyvos“ (angl. Population studies and data in the three Baltic countries: current situation, challenges, and prospects).

Į Vilnių susirinkę Estijos, Latvijos ir Lietuvos demografai aptarė dabartinę demografinę situaciją ir demografijos mokslo būklę Baltijos šalyse, pasidalijo informacija apie inovatyvius duomenų šaltinius, taip pat apsvarstė naujausias demografinės raidos ir demografinės (gyventojų) politikos tendencija bei ateities bendradarbiavimo perspektyvas. Iš viso pagal renginio programą įvyko trys apskritojo stalo diskusijos:

  • Introduction and demographic news from Estonia, Latvia, and Lithuania (moderatorius Domantas Jasilionis);  
  • Traditional and new data sources: official statistics and surveys (moderatorius Daumantas Stumbrys, pranešėjos – Kristine Lece ir Dovilė Galdauskaitė, diskusantai – Allan Puur, Juris Krūminš, Domantas Jasilionis);
  • Most recent demographic changes and policy responses (moderatorė – Aušra Maslauskaitė, diskusantaiLuule Sakkeus, Juris Krūminš, Vlada Stankūnienė,Sarmitė Mikulionienė).

Renginį organizavo VDU Vytauto Kavolio tarpdisciplininių tyrimų institutas, VDU Demografinių ir šeimos tyrimų centras, LSMC Sociologijos institutas ir VšĮ „Demografinių tyrimų ir ekspertizių centras“.

Dalinamės akimirkomis iš renginio.