Sarmitė Mikulionienė dalyvavo Prezidentūroje vykusioje diskusijoje apie vyresnio amžiaus žmonių gerovę

2024 m. kovo 26 d. Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto mokslininkė dr. Sarmitė Mikulionienė dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kolonų salėje vykusioje Trečiojo Amžiaus universitetų konferencijoje „TAU – aktyvaus ir sveiko senėjimo garantas“. Mokslininkė buvo kviestinė panelinės diskusijos „Žvilgsnis į aktyvaus ir sėkmingo senėjimo užtikrinimo perspektyvas – ką turime padaryti vyresnio amžiaus žmonių gerovei?“ dalyvė.

Diskusijoje mokslininkė išskyrė, kad Trečiojo amžiaus universitetų judėjimas yra vienas sėkmingų pavyzdžių to, kaip patys vyresnio amžiaus žmonės proaktyviai prisideda prie savo gerovės kūrimo – būdami atviri mokymuisi, bendruomeniškumui, prasmingai ir visaverčiai leisdami laiką. Anot S. Mikulionienės, judėjimas kasmet įtraukia vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių visuose Lietuvos regionuose.

Konferencijoje buvo diskutuota apie tai, kaip valdžios institucijos galėtų padėti šiai visuomenės iniciatyvai klestėti be trukdžių. Aptarti teisiniai ir finansiniai aspektai bei neigiamas, nuvertinantis požiūris į vyresniąją kartą. Išskirta, kad vietinei valdžiai, kaip ir visai visuomenei, apsimoka investutoti į tuos, kurie entuziastingai kuria sektinos elgsenos modelį amžėjant.

Daugiau renginio nuotraukų: https://lrp.lt/lt/ziniasklaidos-centras/nuotrauku-galerija/21461/prezidentas-sveikina-treciojo-amziaus-universitetu-konferencija-tau-aktyvaus-ir-sveiko-senejimo-garantas/a5614.
Prezidento sveikinimas konferencijos dalyviams: https://lrp.lt/lt/ziniasklaidos-centras/naujienos/prezidentas-pasveikino-treciojo-amziaus-universitetu-konferencijos-dalyvius/42539.

Konferencijos dalyvio nuotrauka
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka / Robertas Dačkus