Naujas „Geografijos metraščio“ numeris

Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos institutas kartu su Lietuvos geografų draugija išleido 55-56-ąjį „Geografijos metraščio“ (2022-2023 m.) numerį. Naujausiame „Geografijos metraščio“ numeryje yra keturi mokslo straipsniai įvairiomis geografijos mokslo bei tarpdisciplininėmis temomis. Taip pat leidinyje galima rasti vieną apžvalginį straipsnį, kuris supažindina su Lietuvos geografų draugija ir yra skirtas 90-ajam draugijos jubiliejui paminėti.

Naujausiame „Geografijos metraščio“ numeryje galite rasti šiuos straipsnius:

  • Miesto žaliųjų erdvių ekologinės-rekreacinės kokybės vertinimas ir jo rodikliai, panaudojant nuotolinius ir internetinių šaltinių duomenis (Ieva Misiūnė, Ričardas Skorupskas, Darijus Veteikis).
  • Urbanizuoto ir agrarinio kraštovaizdžio kaita Nemuno kilpų regioniniame parke (Evelina Savickaitė, Agnė Jasinavičiūtė).
  • Retųjų ir vaistinių augalų ekologinių sąlygų įvertinimas Puvočių apylinkėse (Vasarė Tamašauskaitė, Rasa Šimanauskienė).
  • Analysis of continuous and discontinuous permafrost surface deformations using SENTINEL-1 InSAR, a case of Iškoras and Longyearbyen (Elzė Buslavičiūtė).
  • Pasitinkant Lietuvos geografų draugijos 90-metį (Giedrė Godienė, Genovaitė Kynė).

Su ankstesniais „Geografijos metraščio“ numeriais galite susipažinti čia – https://lstc.lt/moksliniai-zurnalai-ir-testiniai-leidiniai/.

Kviečiame skaityti!