Visuomenės geografų pažintis su (ne)tradiciniu Vilniumi – „Baltijos turas 2023“

Gegužės 4-5 d. Vilniuje lankėsi ir bendras tyrimų temas aptarinėjo visuomenės geografai iš Estijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų ir JAV. Tai ne pirmą kartą vykstantis „Baltijos turas“, kurį inicijuoja Tartu Universiteto Migracijos ir miestų studijų centras (CMUS), kartu su Latvijos Universiteto Geografijos departamentu ir LSMC Sociologijos instituto Regionų ir miestų tyrimų skyriumi. „Baltijos turo“ metu grupė visuomenės geografų keliauja per Baltijos šalių sostines, susipažindami su įdomiausiomis miestų erdvėmis bei aptardami bendrus tyrimų interesus.

Šį kartą Vilniaus apžvalga prasidėjo įspūdingu panoraminiu vaizdu, atsiveriančiu iš Vilniaus miesto savivaldybės. „Vilniaus planas“ atstovė Milda Žekonytė mokslininkams papasakojo, kaip keičiasi skirtingos Vilniaus miesto dalys ir jo gyventojai. Šią kaitą ypatingai vaizdžiai iliustravo ekskursija po Šnipiškes! Pirmą kartą čia lankęsi užsienio svečiai stebėjosi kaimo vaizdais dangoraižių fone. Tai puikiai iliustravo Vilniaus unikalumą – miesto, kuris sėkmingai derina tradicinės architektūros paveldą su šiuolaikine architektūra ir moderniu miesto augimu.

Vėliau, Lietuvos Mokslų Akademijos patalpose vyko mokslinis seminaras, o užsienio svečius čia pasitiko ir pasveikino Prezidentas Akad. Jūras Banys. Mokslininkų pažintį su Vilniumi tęsė Vilniaus miesto savivaldybės atstovės Rūtos Matonienės pristatymas apie tai, kokių principų yra laikomasi siekiant darnios Vilniaus miesto plėtros. Taip pat, seminaro metu mokslininkai vieni kitiems pristatė savo atliekamų tyrimų rezultatus, aptarė kartu jau vykdomus ir planuojamus projektus, diskutavo apie Baltijos šalių gyventojų kaitą, nelygybes, segregaciją, miestų planavimą ir kt. Pažintis su Baltijos šalių miestais ir mokslinės diskusijos tęsis kituose „Baltijos turuose“!