Instituto mokslininkai dalyvavo JAV Yale ir New Haven universitetų surengtoje konferencijoje

2024 m. birželio 13-16 d. dr. Monika Frėjutė-Rakauskienė, dr. Andrius Marcinkevičius ir dr. Daumantas Stumbrys atstovavo LSMC Sociologijos institutą JAV Yale ir New Haven universitetų bendrai surengtoje 29-oje Baltijos studijų pažangos asociacijos (Association for the Advancement of Baltic Studies – AABS) konferencijoje „The Baltic Way: Unity and Giving Aid“.

LSMC Sociologijos instituto mokslininkai renginio metu dalijosi savo tyrimų įžvalgomis ir diskutavo su kolegomis iš kitų šalių. Dr. Daumantas Stumbrys skaitė pranešimą “Alcohol and Health Inequalities:
Life Stories of Middle-aged Men in Lithuania
”, kuriame aptarė alkoholio žalą Lietuvos vyrų sveikatai. Dr. Andrius Marcinkevičius pranešime ““Conscience does not close my eyes”: The Orthodox Church in Lithuania in the Context of the War in Ukraine” pristatė karo Ukrainoje kontekste įvykusius Lietuvos ortodoksų (stačiatikių) bendruomenės vidaus organizacijos ir identiteto pokyčius. Dr. Monika Frėjutė-Rakauskienė aptarė imigracijos iš Baltarusijos į Lietuvą naujausias tendencijas pranešime “Ethnic, National and Transnational Identities of Migrants from Belarus in Lithuania”.

Konferencijos dalyviams buvo surengta pažintinė ekskursija apie Amerikos žydų meną ir jo sąsajas su Baltijos šalimis į vieną iš didžiausių visoje JAV Yale Art Gallery (1832). Taip pat mokslininkams suteikta galimybė pasiklausyti buvusio Latvijos prezidento Egils Levits plenarinio pranešimo apie Baltijos šalių vietą šiuolaikiniame geopolitiniame kontekste.

Mokslininkai lankėsi didžiausioje Yale universiteto Sterling Memorial Library bibliotekoje (1930), kurioje sukaupta daugiau kaip 2,5 mln. tomų, daugiausiai humanitarinių mokslų srities, mokslinės literatūros. Be to, aplankyta Beinecke Rare Book and Manuscript Library (1963) – vienas didžiausių pastatų pasaulyje, skirtų laikyti retas knygas ir rankraščius, su viena iš gausiausių šio pobūdžio kolekcijų.

Nuotraukomis dalijasi dr. Andrius Marcinkevičius, dr. Monika Frėjutė-Rakauskienė ir dr. Daumantas Stumbrys.