Spalio 23-24 d. dr. Vilana Pilinkaitė Sotirovič dalyvavo H2020 projekto „Smurtas lyties pagrindu ir institucijų atsakas: žiniomis ir veiksmais grįsti instrumentai siekiant apsaugos universitetuose ir mokslinių tyrimų institutuose“ ir Ispanijos prezidentavimui skirtoje konferencijoje „Saugi akademinė aplinka be smurto dėl lyties“. Skaitytame pranešime mokslininkė dalijosi duomenų analizės įžvalgomis apie nutylėjimą dėl patirto smurto universitetuose.
Pasak dr. Vilanos Plinkaitės Sotirovič, nukentėjusios dažniausiai yra moterys, doktorantės, jaunesnės mokslo darbuotojos ar turinčios laikiną darbo sutartį. Šiek tiek daugiau nei trečdalis nukentėjusių kreipiasi į administracijos vadovus aptarti patirtos situacijos neformaliai. Vidutiniškai tik dvi iš dešimties pateikė skundus, trečdalis nesikreipia niekur. Mokslininkė išskiria, jog priežastys, kodėl nukentėję asmenys vengia teikti skundus, yra susijusios su procedūrų skaidrumo, institucijų palaikymo, tikėjimo nukentėjusios pasakojimu stoka.
„Nukentėjusios bijo patirti pažeminimą ir būti apkaltintos skandalistėmis. Ieškodamos pagalbos savo institucijoje, pastebi, kad jų patirtas nepageidaujamas elgesys yra menkinamas ir ignoruojamas, o institucijos vadovybė linkusi palaikyti asmenis, kurie piktnaudžiauja turima galia ir netinkamai elgiasi. Pranešimo išvadose pabrėžta institucijų pasyvi pozicija ir ribota atsakomybė, stabdant netinkamo ir nepageidaujamo elgesio apraiškas.“, – teigė dr. V. Pilinkaitė Sotirovič.
Kviečiame susipažinti su konferencijos pranešimų turiniu – čia.



