Kvietimas į LMA ir LSMC Sociologijos instituto organizuojamą mokslinę-praktinę konferenciją

Lietuvos mokslų akademija (LMA) ir Lietuvos socialinių mokslų centro (LSMC) Sociologijos institutas kviečia į mokslinę-praktinę konferenciją „Iššūkiai gerovės visuomenei Lietuvoje: senėjimas, būstas, teritorinė nelygybė”.

Konferencijos tikslas – stiprinti mokslininkų, politikų ir praktikų bendradarbiavimą sprendžiant aktualius Lietuvos visuomenės gerovei iššūkius. Vieni iš svarbiausių šio pobūdžio iššūkių yra spartus visuomenės senėjimas ir galimybių vyresnio amžiaus žmonėms gyventi visavertį gyvenimą sudarymas, kiekvieno piliečio teisės į orų būstą užtikrinimas, o taip pat šalies gyventojų teritorinės organizacijos kaita. Minėti procesai daro didelį poveikį ne tik Lietuvos visuomenės socialinei ir ekonominei raidai, bet ir pareikalaus viešojo sektoriaus institucijų modernizavimo. Socialinė politika įžengė į tokį raidos etapą, kuriame svarbu užtikrinti ne tik šios politikos stabilumą, tvarumą, bet ir plėtrą, reaguojant į naujai kylančius visuomenės raidos iššūkius.

Konferencijoje pranešimus skaitys ir diskutuos sociologai, politinių ir visuomeninių institucijų atstovai: Sarmitė Mikulionienė (LSMC Sociologijos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja), Vida Greičiuvienė (visuomeninės organizacijos „Senjorų pasaulis“ vadovė), Jolanta Aidukaitė (LSMC Sociologijos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja), Martynas Šiurkus (Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo viceministras), Rūta Ubarevičienė (LMA Jaunosios akademijos narė, LSMC Sociologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja), Arvydas Virgilijus Matulionis (LMA akademikas, LSMC Sociologijos instituto mokslininkas emeritas).

Maloniai kviečiame visus dalyvauti!

Kur? Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius)
Kada? 2023 m. lapkričio 22 d. 10.00–12.30 val.
Konferencijos programa

Informuojame, kad renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas.